لطفا حدس بزنید

بخشی از ضوابط مربوط به وضعیت ظاهری دانشجویان دانشگاه ؟؟؟؟:
پوشش دانشجویی مناسب، از ابتدایی ترین مسئولیت ها و تعهدات دانشجویان و خانواده های آنان است و هرگونه تغییری در پوشش، فراتر از خط مشی کلی دستورالعمل پوشش مجاز نخواهد بود.
ممکن است به دلایلی امنیتی و حفظ سلامت، پوشش خاصی در برنامه های معین و ویژه ورزشی، کلاس های تربیت بدنی، اقتصاد خانگی، آموزش تکنولوژی، علوم پایه و آموزش حرفه ای نیاز باشد.
پوشش های غیرمجاز در دانشگاه ؟؟؟ عبارتند از:

 -هر نوع پوششی که در بردارنده عبارات زشت یا توهین آمیز به مقدسات، وسوسه انگیز و ناشایست یا مرتبط با دسته ها، احزاب و گرایش هایی که شخص را ترغیب به استفاده از مواد مخدر و یا خشونت کند.
- هر نوع پیراهن کلاه دار، کت و ژاکت یا بادگیر
- هرگونه لباس و پوششی با پارگی، لکه، سوراخ و وصله
- پیراهن های  مردانه پشت باز
- بلوز یا پیراهن های یقه باز
- هرگونه پوشش بدن نما
- شلوارهای افتاده و آویزان
- شلوارها ی بدون کمربند (کمربند پاره) -بازوبند، مچ بند، کمربند یا دیگر اقلام با قطعات سنگین آهنی و زنجیر
- هر نوع کفش چرخدار یا گیره دار، دمپایی و یا کفش های سرپایی یا پاشنه بلند (بلندتر از 2 اینچ)
- عینک آفتابی (روی چشم یا بالای سر)
بخشی از ضوابط مربوط به وضعیت ظاهری دانشجویان دانشگاه آلن آمریکا:
زیورآلات: زیورآلات قابل قبول شامل موارد ذیل است: ساعت با عقربه ثانیه شمار. -حلقه هایی که در سوراخ های ایجاد شده در ابرو و زبان، یا مناطق قابل مشاهده دیگر نصب شده، مجاز نمی باشد. در هر گوش حداکثر دو گوشواره مجاز می باشد. -بیش از دو حلقه در هر دست مجاز نمی باشد. -در محیط هایی که سیاست و خط مشی دانشکده استفاده از انگشتر را ممنوع می داند، انگشترها باید برداشته شود. -یک گردنبند زنجیری که در دسترس و بیرون از لباس نباشد، مجاز است. -دستبندها و گردنبدهای طبی هشداردهنده را می توان استفاده کرد. -خالکوبی های قابل رویت مجاز نیست.
¤ مدل مو: -مدل مو باید ساده باشد. اگر اندازه موها زیر شانه است، باید جمع شود و به طور مطمئن و ایمن کنترل شود. سنجاق سرها باید از نظر طرح، ساده و همرنگ مو باشند. -ریش و سبیل ها و خط ریش ها، باید تمیز، مرتب و آراسته باشند و در حال انجام امور ویژه و مکان هایی که نیاز به رعایت ایمنی بیشتری وجود دارد پوشیده شوند.
¤ آرایش: -آرایش باید در حد اعتدال باشد. استفاده از عطرهای قوی و آرایش تند هنگام مراقبت و درمان بیماران مجاز نمی باشد. زیرا بیماران نسبت به بوها بسیار حساس هستند. -ناخن انگشتان باید کوتاه و تمیز نگه داشته شوند. دانشجویان باید از لاک زدن خودداری کنند، استفاده از ناخن های مصنوعی در هیچ مکانی مجاز نیست.
¤ جویدن آدامس: -جویدن آدامس برای دانشجویان هنگامی که لباس فرم بر تن دارند یا در تماس با بیماران و عموم مردم هستند، ممنوع می باشد.
در پایان ضمن اشاره به نحوه برخورد با خاطیان، از دانشجویان خواسته شده تا به ضوابط عمومی پوشش که توسط دانشگاه پایه گذاری شده پایبند باشند و تنها از لباسی که مناسب، حرفه ای و متناسب با ضوابط، «دانشکده» و نمایندگی های مربوط به آن می باشد استفاده نمایند

جهت مطالعه ی پاسخ به -  لطفا حدس بزنید 2   -  مراجعه فرمایید

/ 0 نظر / 26 بازدید