دولت دهم

دولت دهم

وزیر‏اطلاعات:حرکت ضدانقلاب‏جدید از دوران سازندگی آغاز شد

وزیر اطلاعات گفت: ضد انقلاب‌های جدید در طول 30 سال شکل گرفته که حرکت خود را از دوره سازندگی شروع کردند، در دوره اصلاحات به اوج خود رسید و در دولت نهم با چالش جدی و محکم روبه‌رو شد و با سیلی محکمی که خورد به دنبال بازسازی و آغاز فعالیت خود در دولت دهم شد.

نکته قابل توجه و دردآور اینکه در دوره اصلاحات و سازندگی موسسات و سازمان‌های غیردولتی با عناوین حقوق بشر و کمک به مستمندان با حمایت و پشتیبانی دولت‌های آمریکا و انگلیس در کشور راه‌اندازی شدند.

بخشی از این موسسات و سازمان‌های فعال پس از روی کار آمدن دولت نهم با مبارزه و پیگیری این دولت براندازی شدند.

*ضدانقلاب جدید سخنان و ایده‌های امام را کنار گذاشت

در حالی که اندیشمندان دنیای پیشرفته غرب در حال حاضر تشنه افکار و ایده‌های امام هستند و تحت تاثیر اندیشه‌های ناب آن بزرگوار قرار دارند، با شکل‌گیری ضدانقلاب جدید حرکت آنها به گونه‌ای شد که گفتند باید سخنان و ایده‌های امام را کنار گذاشت و به موزه‌ها سپرد و اقدام قابل توجه این گروه در طول 16 سال اخیر انقلاب این بود که عناوین و اصطلاحات انقلاب و امام را به واژه‌های مورد پسند و اهداف خود تبدیل و تبلیغ کردند.

به کاربری واژه قشر آسیب‌پذیر به جای مستضعف، اپوزیسیون به جای ضدانقلاب، درگیری انقلابی به جای گفتمان فرهنگی اجتماعی از جمله مصادیق این تبدیل اصطلاحات است.

 جایگاه بلند و مقتدر موقعیت ایران و جمهوری اسلامی ، ثمره نظام در عرصه بین‌المللی است و  تبعیت از آرمان‌ها و اهداف امام راحل و تدابیر مقام معظم رهبری ملت ایران را در چنین موقعیت مستحکم و مرتفع قرار داد.

بزرگداشت سالگرد ارتحال بنیانگذار جمهوری اسلامی، یادآوری ملاک‌ها و اهداف ایشان در راستای انقلاب است.

دسترسی به اقتدار، سربلندی، شکوفایی، پیشرفت و رشد کشور در سایه تبعیت از آرمان‌های امام راحل میسر می‌شود.

با کمال تاسف اذعان می‌کنیم در مقطعی از زمان و تاریخ انقلاب، حتی در زمان خود امام خمینی(ره) عده‌ای به امام و آرمان‌های ایشان پشت کرده و تبعیت و پیروی از آن بزرگوار را رها کرده و زیر پا گذاشته‌اند.

این فرصت‌طلبان به خیال خود راهی را که امام برای دستیابی به اقتدار و سربلندی نظام و کشور آغاز کرده بود برای مدت زمانی خیلی کوتاه متوقف کردند و به این وسیله درون و باطن واقعی خود را که تاکنون آشکار نکرده بودند، نشان دادند و همین مسائل سبب شد کشور در مقاطعی با بحران و وضعیتی روبه‌رو شود که به کشور ما مانند بقیه کشورهای حوزه خلیج‌فارس نگاه کردند و احساس خطری نداشتند.

*فتنه پس از انتخابات با سرمایه‌گذاری سنگین و بزرگ استکبار ایجاد شد

چهار عنصر بیگانگان در راس آن آمریکا و اسرائیل و هم‌پیمانان آنها از جمله انگلیس، فرانسه و آلمان، ضد انقلاب سنتی داخل و خارج از کشور، ضد انقلاب جدید و نفاق جدید  از عناصر تهدید امنیت ملی کشور می باشد.

مطرح کردن مباحثی شامل مخالفت با ولایت فقیه و آشکار کردن باطن واقعی برخی خواص به عنوان نفاق جدید از جمله مصادیق چهارمین تهدید امنیت ملی است که با روی کار آمدن نفاق جدید، فتنه بعد از انتخابات دهم با سرمایه‌گذاری سنگین و بزرگ استکبار ایجاد شد.

وقوع فتنه و ایجاد مباحث امروز در خاورمیانه دارای ریشه در توطئه بیگانگان است  علاوه بر آمریکا و اسرائیل که در راس این هرم قرار دارند تعداد بسیاری از دیگر کشورها نیز در وقوع این فتنه‌ها دخالت داشتند.

در طول 30 سال تاریخ پس از انقلاب، ضد انقلاب سنتی در قالب تشکل‌ها و مجموعه‌های مختلف از جمله اسلام‌گرایان التقاطی، منافقین، اسلام گرایان لیبرال دموکرات، لیبرال سوسیال دموکرات، هدف مشترک براندازی نظام جمهوری اسلامی را دنبال می‌کردند.

در بررسی‌های به‌عمل آمده از دفاتر برخی مجموعه‌های سران فتنه به این نتیجه رسیدیم که فتنه اخیر از 20 سال قبل با هدف براندازی دین و کیان اسلامی شکل گرفته است.

بر اساس این مستندات به دست آمده مشخص شد که آنها دستورالعمل‌های ویژه‌ای برای مقابله با انقلاب اسلامی تدوین و طراحی کرده بودند تا آرام آرام دین‌مداری و دین‌محوری که عامل اصلی تداوم انقلاب و پایداری نظام جمهوری اسلامی بود را از افکار و عقاید ملت خارج سازند و برقراری ارتباط جدی با مراجع از جمله این دستورالعمل‌ها و برنامه‌های سران فتنه در راستای دستیابی به اهدافشان بود.

 

 

عصبانیت فاکس نیوز از فراگیر شدن شعار مرگ بر اسرائیل

اگرچه کار اسرائیل احمقانه بود، ولی چرا سخن احمدی‎نژاد را تکرار می‌کنید

فاکس‌نیوز شبکه تلویزیونی جنگ‌طلبان تندوری امریکا که سخت‌ترین حمایت‌ها را از اسرائیل می‌کند ، در ویژه برنامه خود از حمله به کشتی متعلق به ناوگان آزادی که  سرنشینان آن، از 44 ملیت بودند به‌عنوان "حمله احمقانه اسرائیل" یاد کردولی در عین حال نتوانست عصبانیت خود را از فراگیر شدن "مرگ بر اسرائیل" در سراسر جهان که عملاً فراگیر شدن اظهارات احمدی‌نژاد رئیس‌جمهور ایران است، پنهان کند.
فاکس‌نیوز در این گزارش نوشت: «امروز به هرجا که نگاه می کنید، فریاد "مرگ بر اسرائیل" وابراز "تنفر از اسرائیل" را مشاهده می کنید. سازمان ملل، ترکیه، نیکولا سارکوزی و احمدی نژاد هم که جای خودش را دارد.
چرخش 180 درجه ای و کم سابقه فاکس‌نیوز در اظهار اینکه کار اسرائیل بسیار احمقانه بود و نمی‌خواهد از اسرائیل دفاع کند، در حالی است که شبکه جنگ‌طلبان جمهوریخواه با اظهار نگرانی از فراگیر شدن تنفر از رژیم صهیونیستی ادامه داد: امروز حمله علیه اسرائیل بسیار محبوبیت پیدا کرده و در سراسر جهان فراگیر شده است. ما نمی گویم که شما باید از اسرائیل حمایت کنید و حتی نمی گوییم که حق با اسرائیل است ولی خواهش می کنیم که قبل از آنکه به حرف های "احمدی نژاد" هر چه را که او می‌گوید، بپذیرید، سعی کنید مسئله را همه جانبه نگاه کنید.

 

واکاوی مقایسه ای -  آماری 3 سال بی‌بندوباری سیاسی علیه دولت دکتر محمود احمدی نژاد

در سه سال فعالیت دولت نهم ‪ ۳۹۶۸۲مورد سیاه نمایی درفضای رسانه‌ای و تبلیغاتی کشورعلیه دولت نهم انجام شده است.

در 3 سال آغاز فعالیت دولت نهم ‪ ۱۶۸۹مورد توهین مستقیم به رییس جمهوری در فضای رسانه‌ای و تبلیغاتی صورت گرفته است.

دردولت آقای هاشمی رفسنجانی یعنی از سال ‪۱۳۶۸ تا سال ‪ ۱۳۷۶هیچ موردی از توهین مستقیم به رییس جمهور درمطبوعات آن زمان نیافتیم و تنها ‪ ۱۸۹مورد سیاه نمایی مشاهده شد.

طی سال‌های ‪ ۱۳۷۶تا ‪  ۱۳۸۴ (  دوران ریاست جمهوری آقای خاتمی)پنج مورد توهین مستقیم به رییس جمهوری و ‪ ۵۴۳مورد سیاه نمایی علیه دولت دیده شد.

درحالی که سیاه نمایی در دولت‌های سازندگی و اصلاحات به بیش از ‪ ۵۰۰مورد می‌رسد در سه سال فعالیت دولت نهم بیش از ‪۳۹هزار مورد سیاه نمایی علیه این دولت انجام شده است.

مقام معظم رهبری در ‪ ۱۵آبان ماه 1387 نسبت به فضای بی‌بندوباری در حرف زدن و اظهارنظر علیه دولت ابراز نگرانی و اعتراض کردند.

بدیهی است دولتی که دولت اقدام و کار لقب می‌گیرد اشتباه هم دارد. اما مساله این است که اشکالات بزرگنمایی نشود و دوم اینکه امتیازات هم در کنار اشکالات دیده شود.

درخبرگزاری ایسنا طی شش ماهه اول سال 1387 اخبار مربوط به آقایان هاشمی رفسنجانی، خاتمی، قالیباف، کروبی و احمدی نژاد به ترتیب ‪۱۵/۵،۲۱/۳،۲۲/۵، ‪۱۴/۹و ‪ ۱۲/۵درصد بوده است.

در حالی که کوچکترین موارد مربوط به آقایان هاشمی، خاتمی و کروبی به این شکل منعکس می‌شود اما اخبار مربوط به آقای احمدی نژاد به عنوان رییس جمهور و شخص اول اجرایی کشور در این حد پوشش داده می‌شود.

روزنامه‌های کارگزاران، اعتمادملی و اعتماد حتی خبر افتتاح پل میانگذر دریاچه ارومیه به عنوان بزرگترین پروژه پل‌سازی خاورمیانه را منتشر نکردند.

آیا این رویه انکار نقاط قوت دولت و نبود توجه به اطلاع رسانی نیست؟

شاید بتوان گفت که دلیل پشت پرده ی سیاه نمایی ها این بود که :  از سال ‪ ۱۳۶۸شبکه‌های اقتصادی و نفتی و ارتباطات بین نیروهای بروکراتیک شکل می‌گیرد و تا اینکه مردم در سال ‪ ۱۳۷۶با انتخاب آقای خاتمی تصور می‌کردند این شبکه‌ها کنار گذاشته می‌شود.

خاتمی نه تنها این شبکه‌ها را کنار نمی‌گذارد بلکه زمینه های تئوریک آنها را نیز ایجاد می‌کند.

سال ‪ ۱۳۸۴کسی در راس کار قرار می‌گیرد که این مجموعه را می شناخت لذا این شبکه و بازی را به هم ریخت اما چون این شبکه فعال بود و بخشی از آن اتصالات خارجی دارند در فضای رسانه‌ای اهرم‌های فشار را علیه دولت اعمال می‌کند.

انحلال سازمان  مدیریت و برنامه ریزی به عنوان یک مرکز انحصاری درهمین راستا ارزیابی می شود که این اقدام به شدت به این شبکه لطمه زد.

همچنین  دولت آقایان هاشمی و خاتمی به شدت در حوزه‌های امنیتی، اقتصادی و سیاسی در فضای جهانی میل به ادغام داشتند و احمدی نژاد در برابر این میل به ادغام مقاومت کرد.

اگر امروز احمدی نژاد را تخریب می‌کنند برای این است که شبکه نفتی را کنار گذاشت و به هم ریخت و جلوی ادغام ایران در نظام سلطه را گرفت.

بخشی از رسانه‌ها منافعشان در زمین زدن دولت نهم بود

حجم عملیاتی دشمن پس از دولت نهم ده برابر شده است

حجم عملیات روانی دشمن پس از روی کار آمدن دولت نهم به حدود ‪ ۱۰برابر رسید.

حجم عملیات روانی در مقیاس بین‌المللی حکایت از تغییراتی داشت که پس از سوم تیر ‪۱۳۸۴در مناسبات حکمرانی در ایران در حال به وقوع پیوستن بود.

با توجه به اینکه درهم تنیدگی کانون‌های قدرت و ثروت مفاسدی را ایجاد می‌کند ؛  دولت نهم با این کانون‌های تجمیع شده مقابله کرد.

به دلیل بازخوانی ادبیات انقلاب و امام در دولت نهم و نگرانی تخریبگران ؛ بدیهی است که در پی پافشاری دولت نهم بر مقوله استکبارستیزی و عدم وادادگی به نظام سلطه جریان خزنده‌ای علیه دولت به رسانه‌ها نفوذ کند.

تاکتیک بی‌بند و باری رسانه‌ای و مطبوعاتی به شکل آرام و خزنده به سمت از بین بردن سرمایه اجتماعی، اعتماد عمومی، امید به آینده و وحدت شکل می‌گیرد و پیش می‌رود.

برای مفهوم شناسی بی‌بند و باری مطبوعاتی باید مرز انتخاب و تخریب بی‌بند و باری و اطلاع رسانی و شارلاتانیزم و جریان‌سازی خبری تبیین شود.

گاهی بی‌بند و باری رسانه‌ای در فضای در یک خلاء اطلاعاتی صورت می گیرد

برخی رسانه ها که به طورغیرمستقیم از دولت بودجه می‌گیرند بیشترین توان خود را برای زدن این دولت به کارمی بندند.

در دولت نهم  شرایط به گونه‌ای است که عده‌ای خدمتگزار در حال تلاش هستند و سعی می‌کنند گذشته‌ها را جبران کنند اما به گونه‌ای دیگر معرفی می‌شوند. و در فضای روانی و تبلیغی کشور به گونه‌ای عمل می‌شود که مردم دچار تردید و ذهن آنان مشوش می‌شود.

تهدید پس از دفاع مقدس از جنس نرم بوده است.

تهدید نرم در دولت سازندگی با شبیخون فرهنگی رقم خورد و از آنجا شروع شد و در دولت اصلاحات با استحاله و فروپاشی از درون ادامه یافت.

جنس تهدید نرم در دولت نهم برمبنای ناکارآمد نشان دادن دولت جریان اصولگرایی و رویگردانی مردم از جریان پاک اصولگرایی است.

اگر بپذیریم جنس تهدید در دولت نهم ناکارآمد نشان دادن دولت و رویگردانی مردم نسبت به جریان اصولگرا بوده است باید به دنبال تاکتیک‌ها و تکنیک‌ها در این زمینه باشیم.

دانستن حق مردم است اما تبصره دارد. رسانه‌های ما مانند تمام کشورهای دیگر ؛ نمی‌توانند همه چیز را به مردم بگویند زیرا مواردی به حق جذاب و پرمخاطب وجود دارد اما به وحدت و انسجام اجتماعی لطمه می‌زند.

به دلیل  لزوم امانتداری درگفتار و نوشتار ، گاهی جابه جایی عناصر خبر اشکال ندارد اما خبر دوپهلو، مبهم و کنایه آمیز نوعی بی بندوباری است.

علاقه مندان به این بحث می توانند به مناظره ی آقایان شریعتمداری و کواکبیان مراجعه نمایند

 

دکتر محمود احمدی نژاد  با تاکید بر اینکه این دولت دست ازپافشاری خود برای اجرای عدالت برنخواهد داشت، گفت: این دوره ای که آغاز شده استدیگر متوقف نخواهد شد. امروز به فضل الهی و به سرعت قله های عزت و اقتدار یکی پس ازدیگری فتح می شوند، پس باید این راه با اقتدار ادامه پیدا کند.

دکتر احمدی نژاد تصریح کرد: امروز در مقایسه باگذشته باید ببینیم که در کجای تاریخ ایستاده ایم ، آیا انقلاب اسلامی و دفاع مقدسحوادثی مقطعی بودند یا اینکه قطعه ای از تاریخ و فرازی از حرکت به سوی کمال.

رییس جمهور افزود: انقلاب اسلامی یک اتفاق از سلسلهاتفاقاتی است که باید اتفاق می‌افتاد تا جامعه بشری به نقطه موعود برسد، خداوندانسان را آفرید تا دو ماموریت خود یعنی خلیفه الهی و حیات طیبه و سعادتمند را درزمین احیا کند. خداوند انسان را جایگزین خود قرار داد، یعنی کاری که قرار استخداوند انجام دهد او بر روی زمین انجام دهد و ماموریت دوم خود که همان حیات طیبه وسعادتمند الهی است را برپا کند.

دکتر احمدی نژاد با بیان اینکه اگر کسی بنا استخدایی کند باید از مسیر تلاش آنهم بر پایه حیات طیبه بگذرد گفت: آن مسیر حقیقی وکمال از مسیر اصلاح گری می گذرد. خداوند پیامبران را فرستاد تا انسان را در اینمسیر راهنمایی کنند اما پیامبران در این مسیر یا به شهادت رسیدند.

رییس جمهور تصریح کرد: خداوند به اسلام و ایران لطفو عنایت ویژه دارد ، چرا که اولا با حقیقت دین آشنا کرد و ثانیاً ماموریت صیانت ازاسلام را بر عهده ملت ایران گذاشت، پس می توان گفت، اگر از ملت ایران اثری نبود ازاسلام اثری نبود و اگر از اسلام اثری نبود از ملت ایران اثری باقی نمی‌ماند.

وی گفت: ملت ایران حقیقت اسلام را از سرچشمه فیوضاتالهی دریافت کرد، ملت ایران تلاش کرد تا حلقه جهل و ظلم را بشکند. شما در طول 1400سال دیدید که چند فرصت برای ایرانیان به وجود آمد اما این فرصت ها محدود بودند تااینکه یک فرصت تاریخی برای معرفی حقیقت اسلام ناب محمدی برای ملت ایران به وجود

/ 0 نظر / 29 بازدید